Pazaryeri Entegrasyonu

Pazaryeri Seo su nedir?

Pazaryeri nedir?
Pazar yeri (marketplace), İnternet üzerinde alıcıların ve satıcıların bir araya geldiği, hizmet ve ürün bilgilerinin listelenerek alım satımının sağlandığı ve diğer operasyonların kolaylaştırıldığı ödeme platformudur.

Belli başlı Pazaryerleri nelerdir?
– N11
– Gittigiyor
– Trendyol
– Hepsiburada
– Epttavm
– Çiçeksepet
– Amazon
– Lazımbana
– Google Merchant (Satış Kanalı)
– Facebook katalog (Satış Kanalı)

Pazaryeri SEO su nedir?

SEO, Pazaryerlerinde arama sonuç sayfalarında organik veya ücretsiz trafik elde etmek için ürünlerimizi ve mağaza sayfamızı optimize etme işlemi olan iyileştime anlamına gelen bir kısaltmadır.

Pazaryerlerinin altyapısını kullanıp ürünlerinizi yüklediğiniz halde hala geri dönüş alamıyorsanız, Sizlere vereceğimiz öneriler doğrultusunda sizi ve işletmenizi bir adım öne çıkaracağız.

Ürün başlıklarını düzenlemek: Ürünleriniz genel anlamıyla kaliteli ve özgün ürünler fakat size kimse ulaşamıyorsa öncelikle bir ürün başlığınıza bakmanız gerekecektir. Bugün  milyonlarca ziyaretçileri olan Pazaryerlerinde rakiplerinizin ürünlerinden önce sizin ürününüzün gözükmesini istiyorsanız müşterilerinizin ne tür arama gerçekleştirdiklerine bakmanız bunları anlayarak yorumlamanız ve daha sonrasında bir ürün başlığı girmeniz gerekecektir. Kimse herhangi bir ürün alırken arama motorların “muhteşem kulaklık” veyahut “hızlı laptop” diye bir arama yapmayacaktır. Öncelikle ürününüzü tanımlamanız daha sonra belirtilen nitelikleri eklemeniz sizi diğer mağaza ve rakiplerinizden öne çıkaracaktır. Size önerimiz ürününüzü “Marka-Model-ürün kodu- nitelik” şeklinde girmenizdir. Müşteriniz herhangi bir telefon aratacağı veya alacağı zaman” huawei p30 “, “p30 “, “huawei cep telefonu” gibi bir arama yapacaktır. Buna karşılık sizler de “ Huawei P30 Cep Telefon” gibi bir başlık üreterek rakiplerinizin önüne geçebileceksiniz.

 

Ürün açıklamasını düzenlemek: Ürün açıklamaları da oldukça önemli bir husustur. Çoğu insan okunmadığını düşünse de müşteriler bir ürünü satın almadan  önce ürün açıklaması kısmına çok uzun olmasa da bir göz gezdirebilmektedir. Ürün açılamalarınız açık net ve müşterilerinizin aratacağı ve arayacağı kelimeleri barındırması ve ürünün her ayrıntısının girilmesi gerekmektedir. Bu sayede diğer mağaza ve rakiplerinizin bir tık daha üstünde olacak ürünlerinizin açıklamasında belirttiğiniz hususlar nedeniyle başınız ağrımayacaktır.

Ürün görselleri: Ürününüzün görselleri fazlasıyla kaliteli olmak zorundadır. Ürün görsellerinizin kalitesini arttırarak hem müşterilerinizin ürün hakkında görsel bir hafıza oluşturmasını sağlayacak hem de ürün görselinizi gören insanlar merak edip tıklayacaktır. Tıklama sayısı arttıkça çeşitli arama motorlarında da üst sıralarda yer almaya başlayacaksınız.

 

Satıcı Puanı:  Satıcı puanınız ve müşteri ilişkileriniz Pazaryerlerinde önemli yer tutmaktadır. Yüksek satıcı puanınızın olması diğer satıcılarla aranızı açmanızı ve ilk sıraya ulaşmanızı sağlayacaktır. Satıcı puanınızı artırmak için öncelikle müşterilerinizle özel olarak ilgilenmeli ilk adım olarak ürününüzü özenle paketleyip zamanında kargoya vermeniz müşterinize hızlı ulaşmasını bu sayede de iyi bir puan almanızı sağlayacaktır. Mağazanıza gelen yorumlara özenle ve kibar bir dille cevap verdiğiniz sürece yorumlarınız artacak listelemelerde bir adım daha öne çıkacaksınız.

Ücretsiz Kargo Seçeneği : Sona en önemli seçeneği eklemiş bulunmaktayız. Ne kadar büyük bir SEO çalışması yapmış olursanız olun e-ticaret altyapılarında öncelik olarak ücretsiz kargo seçeneği olan ürünler daha önce gösterilmektedir. Çeşitli arama motorlarında da test edildiğinde ücretsiz kargo seçenekleri ,ücretli kargo seçeneklerinden daha önce çıkmakta ve ürününüzü daha önde göstermektedir. Ücretsiz kargo seçeneğini tercih etmeniz sizler açısından fazlasıyla önem arz etmektedir.

Bu iş yükünü sizin için yapabiliriz.

Pazaryeri SEO hizmeti almak için lütfen tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir